Referanslar

KALİTE KONTROL ve TEKNİK DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

-ÇALIŞKANLAR HAZIR BETON/Çanakkale (2005): Beton üretim ve kalite kontrol süreçlerinin durum tespiti ve iyileştirme çalışmaları.

-ERCA-GÜNERCA/İstanbul (2005): Kimyasal katkı üretim yatırım kararı konusunda İtalyan ve Türk ortak firmalara danışmanlık.

-PAKASLAN HAZIR BETON/İstanbul (2006-2008): Beton üretim, kalite kontrol, ar-ge, hammadde optimizasyonu ve sürekli reçete iyileştirme çalışmaları.

-MİL-TEN MADENCİLİK/İstanbul (2007): Betonda karşılaştırmalı kum performans deneyleri ve raporlama çalışması.

-KOTON MAĞAZACILIK/İstanbul (2007): Kiralanması düşünülen AVM binası hakkında alınmış olan İTÜ teknik raporunun  irdelenmesi.

-MULTI TURKMALL / İstanbul (2007): Yapıdaki çelik konstrüksiyon ve betonarme ile entegrasyonu konusunda çalışma yapılması.

-SOLMAZ LOJİSTİK/İstanbul (2007): Betonarme yapıdaki segregasyon ve bozuklukların engellenmesi ve tamiratı ile ilgili çalışma yapılması.

-SOLMAZ LOJİSTİK/İstanbul (2007): Fabrika binasının çelik konstrüksiyonunda kullanılan yapısal çelik malzemenin NDT kontrollerinin yapılması v e üreticilerin fabrika kontrolü ile ilgili çalışma yapılması.

-SOLMAZ LOJİSTİK/İstanbul (2008): Fabrika kaba inşaatındaki beton kalitesi, yapısal çelik ve endüstriyel zemin tasarımı hakkında teknik rapor.

-MARLATEKS/İstanbul (2008):  Betonda karşılaştırmalı kimyasal katkı performans deneyleri ve raporlama çalışması.

-ARSEL İNŞAAT/Libya (2008): Toplu konut yapılarındaki kalite ve çatlak problemlerinin giderilmesi için tüm beton üretim ve kalite süreçlerinin durum tespiti, laboratuvarda deneysel çalışmalar, kalite iyileştirme çalışmaları, eğitimler verilmesi.

-SOLMAZ LOJİSTİK/İstanbul (2009): Yangın geçiren yapıdaki beton ve demir kalitesinin tespiti ve önerileri içeren çalışmalar. 

-GÜLERMAK DOĞUŞ /İstanbul (2009): Bağcılar-Otogar metro inşaatında kullanılan zemin enjeksiyon harçları ile ilgili karşılaştırılmalı laboratuvar deneylerinin yapılması ve performans analiz raporu.

-KUYUMCUKENT/İstanbul (2009): Betonarme yapıdaki çatlakların nedenleri, engellenmesi ve tamiratı hakkında teknik rapor.

-TEB PLASTİK/İstanbul (2010): Yangın geçiren yapıdaki beton ve demir kalitesinin tespiti ve önerileri içeren çalışmalar. 

-AB-SCHOMBURG YAPI KİMYASALLARI/İstanbul(2011): :  Betonda karşılaştırmalı kimyasal katkı performans deneyleri ve raporlama çalışması.

-ENSA İNŞAAT/Akyazı (2011): Şantiyede kurulan hazır beton tesisindeki başlangıç beton tasarımlarının yapılması.

-SİKA YAPI KİMYASALLARI/İstanbul (2011): Firmanın Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki hazır beton müşterilerinin beton kalite ve üretim süreçlerinin yerinde durum tespiti, iyileştirme raporları çalışmaları.

-HUKUKÇULAR TOWERS/İstanbul (2011): Betonarme yapıdaki çatlakların nedenleri, engellenmesi ve tamiratı hakkında teknik rapor.

-YENİ DOĞUŞ İNŞAAT/İstanbul (2012): Toplu konut inşaatındaki daire tesviye şaplarının kalitesi hakkında teknik rapor.

-SAMET AKSESUAR/İstanbul (2013): Yangın geçiren yapıdaki beton ve demir kalitesinin tespiti ve önerileri içeren çalışmalar. 

-BASKI DEVRE/İstanbul (2013): Yangın geçiren yapıdaki beton ve demir kalitesinin tespiti ve önerileri içeren çalışmalar. 

-EUROCONSULT / İstanbul (2014): İspanyol teknik danışmanlık firması için Sabiha Gökçen havalimanı pist beton altı zemin ve beton kalitesi ile ilgili çalışma yapılması.

-SYNERGY İNŞAAT/Çanakkale (2015): Çan termik santrali inşaatında beton kalitesinin tespit ve iyileştirme çalışmaları.

-NABİL MOUKADEM/İstanbul (2015): Müstakil konut binasının taşıyıcı malzeme kalitesinin tespiti ve deprem risk raporu çalışması. 

-5GEN MÜHENDİSLİK/İzmit (2015): Yeni İzmir otoyolu inşaatı projesinde beton kalitesi tespit ve iyileştirme çalışmaları.

 

VERİLEN DIŞ EĞİTİMLER

-KC İNŞAAT/İstanbul (2005): Firmanın teknik personeline şantiyede betonun işlenmesi ve bakımı ile ilgili eğitim verilmesi.

-GÜLERMAK-DOĞUŞ/İstanbul (2008): Firmanın teknik personeline çimento ve beton ile ilgili eğitim verilmesi.

-IŞIK YAPI DENETİM/İstanbul (2008): Firmanın teknik personeline çimento ve beton ile ilgili eğitim verilmesi.

-MDC-TURKMALL/İstanbul (2008): Firmanın teknik personeline çimento ve beton ile ilgili eğitim verilmesi.

-ERBA-YORUM/İstanbul (2008): Firmanın teknik personeline çimento ve beton ile ilgili eğitim verilmesi.

-UNIVERSAL CERTIFICATION/İstanbul (2009): Firmanın denetçilerine ve teknik personeline çimento ve beton ile ilgili eğitim verilmesi.

-UNIVERSAL CERTIFICATION/İstanbul (2010): Firmanın denetçilerine ve teknik personeline beton ve agrega standartları ile ilgili eğitim verilmesi.

-DORÇE PREFABRİK/Ankara (2012): Firmanın teknik personeline çimento ve beton ile ilgili eğitim verilmesi.

-YILDIZ TEKNİK ÜNV. İNŞAAT MÜH./İstanbul (2013): Öğrenci kulübü etkinlikleri kapsamında öğrencilere ve öğretim üyelerine yönelik çimento, beton ve standartlar  ile ilgili eğitim verilmesi.

 

İNŞAAT VE TAAHHÜT PROJELERİ

-KAT KARŞILIĞI KONUT YAPILMASI/İstanbul (2007-2009): Gürpınar bölgesinde 26’şar adet daireli 3 blok olmak üzere 78 adet konutun kaba ve ince olmak üzere anahtar teslim olarak yapılması. 

-ENDÜSTRİYEL ZEMİN/İstanbul (2008): Solmaz Lojistik firmasına ait fabrika binasında toplam 50.000 m2 endüstriyel zemin imalatının, çelik telli, çelik tel+çelik hasırlı, yüzer döşeme ve ankrajlı  yapıştırma döşeme olmak üzere,  sıfır çatlak olarak yapılması.

-EPOKSİ ENJEKSİYON İLE ÇATLAK TAMİRİ/İstanbul (2008): Ekol Lojistik firmasına ait sanayi yapısının betonarme perdelerindeki çatlakların tamiri.

-BETON TAMİRATI/İstanbul (2008): Solmaz Lojistik firmasına ait fabrika betonarme inşaatındaki yüzeysel beton tamiratlarının ve akıcı dolgu (grout) işlerinin yapılması.

-HAZIR BETON TESİSİ ALTYAPI İNŞAATI/Ankara (2010): Cimpor firmasına ait Pursaklar’daki hazır beton tesisi altyapı kaba inşaatının Vur-Mak adına yapılması.

-HAZIR BETON TESİSİ ALTYAPI İNŞAATI/İstanbul (2010): Oyak Beton firmasına ait Yenibosna’daki hazır beton tesisi altyapı kaba inşaatının Vur-Mak adına yapılması.

-HAZIR BETON TESİSİ ALTYAPI İNŞAATI/İstanbul (2010): Oyak Beton firmasına ait Veliefendi’deki hazır beton tesisi altyapı kaba inşaatının Vur-Mak adına yapılması.

-EPOKSİ İLE FİLİZ EKİMİ/İstanbul (2010): İntaya İnşaat firmasının Bosphorus City şantiyesinde ankraj çubuklarının ekim uygulaması.

-HAZIR BETON TESİSİ ALTYAPI İNŞAATI/İstanbul (2011): Oyak Beton firmasına ait Göztepe’deki hazır beton tesisi altyapı kaba inşaatının Vur-Mak adına yapılması.

-HAZIR BETON TESİSİ ALTYAPI İNŞAATI/İstanbul (2011): Oyak Beton firmasına ait Yenikapı’daki hazır beton tesisi altyapı kaba inşaatının Vur-Mak adına yapılması.

-EPOKSİ İLE FİLİZ EKİMİ/İstanbul (2012): Ekon İnşaat firmasının Ambarlı gaz çevrim şantiyesinde ankraj çubuklarının ekim uygulaması.

-KONUT YAPILMASI/İstanbul (2012): Esenyurt bölgesinde 6 dairelik konutun kaba ve ince olmak üzere anahtar teslim olarak yapılması. 

-KAT KARŞILIĞI KONUT YAPILMASI/İstanbul (2014): Eyüp Yeşilpınar bölgesinde 10 dairelik konutun kaba ve ince olmak üzere anahtar teslim olarak yapılması. 

-EPOKSİ İLE FİLİZ EKİMİ/İstanbul (2016): Emka İnşaat firmasının İstoç otel şantiyesinde ankraj çubuklarının ekim uygulaması.

 

 

 

Okunma 936 defa Son Düzenlenme Salı, 04 Ekim 2016 12:22
Bu kategoriden diğerleri: « Teknik Raporlar